Izolace podlahy a rozvody podlahového topení

11.06.2015 15:30

V úterý 9.6. byla celá stávající podlaha domu pokryta dvěmi vrstvami polystyrenu o síle 5cm (celkem 10cm). Každý díl polystyrenu byl řádně přilepen. Na položený polystyrén byla natažena odrazná folie firmy REHAU speciálně dodávaná pro podlahové topení. A tato folie byla zase přilepena po celé délcě, aby nemohl následný anhydrid zatéct, kam nemá. Stejně tak jsou odizolovány omítky od podlahy a v podlahách jsou zakomponovány diletační výplně, aby se beton v případě  potřeby měl možnost někam roztáhnout.

Pak se začaly "točit" smyčky v jednotlivých dílech podlahy přesně podle dodaného plánu. A tak jsem pochopil, proč se polystyren na podlahu lepil - hadice (vystužené hliníkem) jsou dost tvrdé a polystyren by nadzvedávaly.Na přichycení hadic k polystyrenu bylo použito více jak 1000 sponek.

Řečí čísel je podlaha rozdělenna na 8 oddílů + 1 oddíl pomocný radiátor. Když už mluvím o něm, bylo to překvapení jak pro nás, tak i pro stavbyvedoucího, že je tam radiátor plánován. Má za úkol, jak jsem pochopil, nahrazovat vedle francouzského okna plánovaný únik tepla (asi). 

Nataženo mělo být podle dokumentace na 600 metrů teplovodních "hadic". Rozteč se pohybuje od 100 přes 150 až po 200 mm. 

Zítra 12.6. je v plánu dokončení ovládání topení , možná i kotel (to ale nevím). a v pondělí 15.6. zalití anhydritem.

Rozteč 200 mm

Zapoměl jsem:  pod podlahou bude zabudován komínek pro přívod vzduchu z venku (terasy) ke krbu - nahoře je připraven, 

dole už uložen

Průchod dveřmi z chodby do obyváku - tam jsou 3 větve (kuchyň. obyvák, jídelna). Při průchodu navlečeny diletační vložky


Tvorba webových stránek zdarma Webnode